İslam Dünyasının Onur Kaynağı Suriye Askerleri, Siyonizmin Çocuğu Teröristlere Savaş Meydanını Dar Ediyor

  • 19 Haziran 2015
  • 858 kez görüntülendi.
İslam Dünyasının Onur Kaynağı Suriye Askerleri, Siyonizmin Çocuğu Teröristlere Savaş Meydanını Dar Ediyor

Suriye Arap ordusuna tabi birlikler Lazkiye ve İdlib kırsallarında Nusra Cephesi ve diğer tekfiri terör örgütlere ait cephane ve yuvaları imha ederken; Dera, Kunaytra ve daha başka bölgelerde de kamp ve karargahlarına başarılı operasyonlar düzenlendi.
DERA:
Askeri kaynak SANA muhabirine açıklamasında ordu birliklerinin Dera Beled Semtindeki el Nazihin Kampında Âl Suud rejimine bağlı Nusra Cephesi ile sözde ‘İslami el Müsenna Hareketi’ adlı terör örgütlerinin kümelenme yerlerine başarılı operasyonlar düzenlediklerini aktardı.
Kaynak, operasyonlarda hedeflerin başarıyla imha edildiğini, terör saflarında da sayı ve ekipman açısından büyük kayıplar kaydedildiğini aktardı.
KUNAYTRA:
Kunaytra kırsalında ise askeri kaynak ordu birliklerinin Tel Krum Cubba’nın çevresi, Cibata el Haşab, Teyha ve Meshara’da işgalci İsrail tarafından askeri ve lojistik destekli tekfiri ve vatan haini terör örgütleri saflarında çok sayıda teröristi ölü düşürdüklerini söyledi.
Ordu birlikleri dün de Tel Şear, Tel Bezzak ve Krum Cubba’da 200’den fazla teröristi ölü ve yaralı düşürmüşlerdi.
LAZKİYE:
Bu arada askeri kaynak SANA’ya açıklamasında ordu birliklerinin Lazkiye kuzey kırsalı Rebia Nahiyesi Cebel Zahiye’de askeri kontrol noktalarına yönelik terör saldırısını çökerttiklerini belirtirken, saldırgan teröristlerin ölü ve yaralı ele geçirildiklerini söyledi.
Askeri kaynak; Lazkiye kırsalının kuzeyi Râs el Cerf Bölgesinde de ordu birliklerinin teröristlere ait anti zırh füze bataryası ve bir dozeri imha ettiklerini aktardı.
Kaynak; hava güçlerinin Lazkiye kırsalının kuzeyi Ketf el Rumman, Nevbe, Kabir, Azrak Vadisi ve Durra bölgelerinde teröristlerin toplanma yerlerini hedef aldıklarını söyledi.
Operasyonlarda teröristlere ait onlarca aracın imha edildiğini aktaran kaynak; yüksek sayıda teröristin de ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.
HALEP:
Askeri kaynak; Hava güçlerinin Halep ve kırsalı Mansura, Maaret el Ârtık, Leyramon, Blat, Şeyh Lütfi, Taybe çiftlileri ve Kefar Hamra bölgelerinde terör örgütlerin yuva ve araçlarını muhtevalarıyla birlikte imha ettiklerini söyledi.
İDLİB:
İdlib kırsalından da askeri bir kaynak ordu birliklerinin Tel el Sahn, Cennet el Kura ve Şeker Fabrikası bölgelerine sızma girişiminde bulunan teröristlerin ağır kayıplara uğratıldıklarını söyledi.
İdlib kırsalında ise askeri kaynak, bir ordu birliğinin Eriha kırsalı Ku’ el Hatab Bölgesinde sözde “el Fetih Ordusu” adlı teröristlerin yuvalarına başarılı operasyonlar düzenlendiğini söyledi. Kaynak bu operasyonlarda birçok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü, silah ve teçhizatlarının da imha edildiğini aktardı.
DEYREZZOR:
Diğer yandan askeri kaynak hava güçlerinin Deyrezzor’da Hüseyniye, Cafra ve Mureyiye’de IŞİD terör örgütüne ait toplanma merkezleri ve araçları muhtevalarıyla imha ettiğini bildirdi.
HOMS:
Askeri kaynak SANA’ya; ordu birliklerinin Homs kuzey kırsalı Telbise’nin çevresinde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesinden birçok teröristi öldürdüklerini ifade ederken, tekfirci ve hainlere ait 16 aracı taşıdıkları terörist ve cephaneyle birlikte imha ettiklerini belirtti.
Kaynak; operasyonlarda Nusra Cephesi, ‘Homs Kolordusu’ ve ‘Ahrar el Şam İslami Hareketi’nin çetelerinde aralarında Ali Rıdvan adlı bir terör elebaşının bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğünü aktardı.
Homs kırsalı Telbise Kalesi çevresinde ise hava güçlerinin teröristlerin toplanma yerleri ve mevkilerini hedef aldıklarını belirten kaynak; birçok teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini söyledi.
Kaynak; Homs kırsalı Cezl ve Şair Petrol Platformları civarlarına ilaveten Tedmur Kasabasının çevresi ve Tafha Bölgesinde de IŞİD’in toplanma yerleri ve araçlarının imha edildiğini söyledi.
ŞAM KIRSALI :
Öte yandan askeri kaynak; Şam kırsalı Neşşabiye Köyünde terör örgütlerin karargah ve siperlerini hedef alan ordu birliklerinin teröristlere ait bir silah deposu ve roketlerin imal edildiği bir atölyeyi imha ederken buralarda da çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini ifade etti.
Kaynak; Şam kırsalının doğusu Tel Dakve Bölgesinde ise ordu birliklerinin IŞİD’e ait ağır makineli silahla donatılmış iki aracı imha edip birçok teröristi öldürdüklerini belirtti.
Ordu birliklerinin Şam kırsalının güneybatısı Han el Şiyh çiftliklerinde teröristlerin yuva ve siperlerine karşı nitelikli operasyonlarını sürdürdüklerini söyleyen kaynak; birçok teröristi ölü ve yaralı düşürüp havzalarındaki silah ve mühimmatı imha ettiklerine dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.