İslam inkılabı rehberi: Yetkililer deprem mağdurlarına yardımı tüm hızıyla sürdürmelidir

  • 16 Kasım 2017
  • 1.035 kez görüntülendi.
İslam inkılabı rehberi: Yetkililer deprem mağdurlarına yardımı tüm hızıyla sürdürmelidir

İslam inkılabı rehberi İmam Ali Hamenei, yürütme, yargı ve yasama kurumu başkanlarını kabulünde yaptığı açıklamada, yetkililerden deprem mağdurlarına tüm hızıyla yardımlarını sürdürmeleri ve onların sıkıntılarına bir an önce son vermelerini istedi.

Dün akşam saatlerinde üç erkin başkanları ve  yetkililerden bazılarını kabul eden İslam inkılabı rehberi İmam Ali Hamenei, Kirmanşah’ta vuku bulan feci deprem faciasından dolayı derin üzüntülerine belirterek, deprem bölgelerinde halkın dertlerine derman olmaya çalışan yetkililere teşekkürlerini bildirdi ve “Bu dert ortaklığı pratikte ve halka yardım ulaştırılmasında tüm hızıyla devam etmeli ve halkın sorun ve dertlerinin giderilmesine çalışılmalıdır” dedi.

Deprem felaketinde Kirmanşah halkının uğradığı musibete temas ederek, bu musibette Kirmanşah ilinin halkının dertlerini paylaştıklarını belirten İslam İnkılabı Rehberi: “Azizleri kaybetmek çok acı ve zordur. Ancak Allah Taala’dan temennim, mağdurların ailelerine sabır ve huzur vermesi ve onların gözünü kendi lütuf ve rahmetiyle aydınlatmasıdır” dedi.

İslam toplumu damarlarında sevgi ve dayanışma ruhu kanının harekete geçmesinin bu gibi olayların etkisi olduğunu hatırlatan Ayetullah Hamanei, “Bu olaylar herkesi yardımlaşma ve dayanışla sahnesine girmesine sebep oluyor. Bu sevgi ve kardeşlik sayesinde Allah’ın bereketinin, yiğitler merkezi Kirmanşah halkı ve tüm İran halkını kaplamasını temenni ediyorum” dedi.

İslam İnkılabı rehberi son facianın, yetkililerin kendi sorumluluklarını yerine getirmeleri hususunda ilahi bir imtihan olduğunu belirterek, bu iki gün içinde yetkililerin, bu cümleden muhterem cumhurbaşkanının, deprem felaketinin yaşandığı bölgeleri ziyaret ederek, onlarla dert ortaklığında bulunduğunu ve bu ziyaretlerin pratikte de halka yardım hususunda somut bir sonuç vermesini, soğuk mevsiminin yaklaşmakta olduğu bir ortamda halkın dert ve ızdıraplarının hafifletilmesine sebep olmasını temenni ettiğini söyledi.

Sözkonusu  görüşmede cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de, deprem bölgelerinde yardım çalışmalarında tüm kurumların yoğun çalışma ve gayretlerine temasla, “Bu olay bizim için bir imtihan ve sınavdır. İmdat ve kurtarma çalışmalarına katılan tüm kuruluşlardan, özellikle de çok iyi bir performans sergileyen silahlı kuvvetlere teşekkürlerimi bildiririm” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com