İslam İnkılabı Rehberinin 23. Genel Namaz Konferansına Mesajı (Metnin tamamı)

  • 31 Aralık 2014
  • 1.054 kez görüntülendi.
İslam İnkılabı Rehberinin 23. Genel Namaz Konferansına Mesajı (Metnin tamamı)

23. Namaz konferansına bir mesaj gönderen İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, bu eşsiz İslami farizanın yayılması alanında sürdürülen değerli faaliyetlere temas ederek, bu faaliyetlerin başta gençler olmak üzere genelde namaz kılanlar üzerindeki gerçekçi tesirin değerlendirilmesi, ayrıca namaz kılanlar için gerekli fırsat ve ortamın oluşturulmasında yetkililerin çabalarının değerlendirilmesi hususunu hatırlatarak, değerli namaz oturumunun kendi verimlilik olgunluğuna ulaşması için bu gerçekçi ve akıllı muhasebeye gayret gösterilmesi gerektiğini bildirdi.

Bugün (Çarşamba) sabah Ahvaz’da düzenlenen 23. Namaz konferansında “Namaz İkame Merkezi Başkanı Huccet’ul İslam Kıraati tarafından okunan İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin bu mesajının tam metni şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Uzun yıllardır mübarek gayret ve gaye her yıl bu oturumla birlikte tüm ülkede yürek ve zihinleri namaz konusunda düşünmeye sevk ediyor ve toplum atmosferinde bu eşsiz İslami farıza ve din ve dinciliğin bu sağlam sütunu hakkında gerekli nükteleri ve uyarıları dillendirmeye devam etmektedir.

Artık bu değerli çaba ve gayretin, gerek namazın hafife alınmaması ve ikame edilmesine davet edilenler, özellikle de gençler ve yeni yetmelerin davranışlarında olsun ve gerekse de bu Salih, rahmani amelin ruh ve cevheri sayılan namazın kalitesi, huzuu ve huşuu üzerindeki etkisi ve gerekse de bu yolda cami yapmak ve yönetmek, okul ve üniversitelerde cemaat namazları düzenlemek veya kara ve hava yolculuklarında namaz kılınma fırsatı oluşturmak, veya kitle iletişim araçlarında sanatsal imkanlardan yararlanarak namazın yayılmasını teşvik etmek ve bu kısa ama anlamlı amelin güzelliklerini anlatmak alanında sorumluluk üstlenen kimselerin kendi sorumluluklarını ne kadar yerine getirdiklerinin belirlenmesi amacıyla gerçekçi bakış terazisinde değerlendirilmesi gerekmektedir.

Namaz konferansı, mübarek, etkili ve kuşkusuz mükafatı olan bir ameldir; ama bu değerli amel kendi işlevinin doruğuna ve zirvesine daha da yakınlaşması için bu değerlendirmeye, gerçekçi öz muhasebeye ve akıl etmeye gayret etmek ve sonucunu elde etmeyi bu girişimin önemli bir parçası bilmelidir.

Sizlerin tümünüzün, özellikle de değerli ve aziz din alimi Huccet’ul İslam Kıraati’nin Tevfik ve başarısını yüce Allah’tan temenni ederim.

Seyyid Ali Hamanei

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.