İslami Cihad: Arap ülkeleri Filistin’i unuttular…

  • 14 Şubat 2015
  • 892 kez görüntülendi.
İslami Cihad: Arap ülkeleri Filistin’i unuttular…

Filistin İslami Cihad Hareketi, Filistin’in bugün içinde bulunduğu duruma gelmesinden Arap ülkelerinin Filistin konusundaki duyarsızlıklarının bulunduğunu bildirerek Arap ülkelerini suçladı.

Filistin El’Yevm sitesinin Filistin İslami Cihad Hareketi siyasi büro üyesi Nafız Azam’a dayanarak verdiği habere göre, Filistin’in durumu, Arap ülkelerinin Filistin halkının haklarını savunmadıklarından dolayı geçmişten daha beter duruma gelmiş bulunuyor.

Gazze Şeridi’nde Filistin mülteci kampında açıklama yapan Nafız Azam, Arap ülkelerinin Filistin’i yeterince savunmadıkları gibi uluslar arası toplum ve kuruluşlarda da terör rejimi İsrail’e savaş ve cinayet işlemekten dolayı suçlamada bulunmadıklarını ve bundan dolayı da terör rejiminin çok rahat bir şekilde cinayet ve işgalci siyasetlerine devam ettiğini söyledi.

Arap ülkelerinin Filistin’i unuttuklarını ama özgürlükçü hareketler ve milletler ile duyarlı Müslüman halklar ve milletlerin mazlum Filistin halkını unutmadıklarını belirten Azam, Filistin direnişinin bugün ırkçı İsrail’e karşı mücadelede desteğini de sözkonusu Müslüman ve özgürlük yanlısı halklardan aldığını söyledi.

Korsan İsrail ile sözde barış müzakerelerini terör rejiminin lehine gören Filistinli şahsiyet, özerk Filistin yönetiminin terör rejimi İsrail ile direkt veya dolaylı görüşmelerinin hiçbir zaman Filistin halkının haklarının iadesini sağlamayacağını ve bu müzakerelerin Filistin halkının haklarının çiğnenmesinden başka sonucunun olmayacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.