İslâmi Cihad: BM’ye Sunulan Proje Filistin Davasını Tarihe Gömme Çabasıdır…

  • 24 Aralık 2014
  • 776 kez görüntülendi.
İslâmi Cihad: BM’ye Sunulan Proje Filistin Davasını Tarihe Gömme Çabasıdır…

Filistin İslâmî Cihad Hareketi, Arap ülkelerinin örtüsüyle BM Güvenlik Konseyi’ne sunulan karar tasarısının üzerinde bir değişiklik yapılsa da yapılmasa da gerçekte Filistin davasının karşılıksız bir şekilde tarihe gömülmesi amacıyla yapılan girişim olduğunu dile getirdi. Açıklamada, Oslo Anlaşması’nda ve masa başı görüşmelerde yapılan pazarlıklarda da sonuçta varılması amaçlanan hedefin bu olduğuna dikkat çekildi.

İslami Cihad’ın bugün (24 Aralık Çarşamba) yaptığı açıklamada, bu projede uzlaşma ve çözüm olarak sunulan formülün gerçekte teslim olma, haklarından, kutsal değerlerinden, halkımızın ve ümmetimizin Filistin vatanıyla ilgili ilkelerinden vazgeçme anlamına geldiği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“FKÖ yönetimi ve özerk yönetim siyonist düşman karşısında tavizler zincirini sürdürmekte, onun ve yine onun öne çıkardığı emperyalist güçlerin elinde rehin kalmakta ısrarlı davranıyor. Onlar da bize, insanlarımızın vatanları dışında dağınık halde yaşadığı sırada Filistin devletinin tanınması için Güvenlik Konseyi’ne gitmeyi büyük bir zafer ve apaçık bir fetih gibi gösteriyor.”

Açıklamada bu tasarının aslında ABD’nin ve siyonist işgal rejiminin damarına basmayacak şekilde hazırlandığına ve gerçekte BM’nin Filistin hakkında bundan önce almış olduğu kararlarda verilen haklardan bile tavizler içerdiğine dikkat çekildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.