İslami Cihad: Filistinlilerin akan kanları, katille yapılan bu tokalaşmaya lanet ediyor!

  • 01 Aralık 2015
  • 750 kez görüntülendi.
İslami Cihad: Filistinlilerin akan kanları, katille yapılan bu tokalaşmaya lanet ediyor!

İslami Cihad Hareketi, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’nde işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüşüp tokalaşmasını kınadı.

İslami Cihad Hareketi sözcüsü Davud Şihab, bugün (1 Aralık Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Filistinlilerin Batı Yaka, Kudüs ve Gazze’de akan kanları katille yapılan bu tokalaşmaya lanet ediyor” dedi.

Şihab, Abbas’ın Paris’te Netanyahu’yla tokalaşmasının müzakerelere yeniden dönülmesine kapı açmaması uyarısında bulundu.

Mescid-i Aksa’yı savunmak için intifada başlatan Filistin halkının işgal rejimiyle ilişkilerin hiçbir şekilde iyileştirilmemesini istediğini bildiren Şihab, Arapları ve Müslümanları işgal rejimini boykotta daha etkin rol almaya davet etti.

Şihab, Filistin davasını desteklemenin işgal rejimiyle tüm ilişkileri kesmeyi gerektirdiğini belirterek, ilişkilerin devam etmesinin işgal rejimini Filistin halkını hedef alan cinayetlerini sürdürmeye teşvik ettiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.