İslami Cihad, Mısır’a Gazze için çözüm paketi sundu…

  • 03 Mart 2015
  • 732 kez görüntülendi.
İslami Cihad, Mısır’a Gazze için çözüm paketi sundu…

Filistin İslami Cihad Hareketi, Mısırlı yöneticilere “Gazze Şeridi’ndeki krizlerin çözümü ve Mısır-Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesi” için bir öneri sunduklarını açıkladı.

İslami Cihad Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, Ramazan Şallah başkanlığında Kahire’ye giden heyetin, gerçekleştirdiği görüşmeler sırasında Mısırlı yöneticilere Gazze Şeridi’ndeki krizlerin çözümü ve Mısır-Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesi için bir öneri sunduğu belirtildi.

Açıklamada, yakın bir zamanda Gazze halkının sıkıntılarını hafifletecek gelişmelerin olmasının ümit edildiği kaydedildi.

Kahire’ye giden İslami Cihad Hareketi heyetinin, başta Refah Sınır Kapısı olmak üzere Gazze halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesi ve Mısır’da mahkemenin Hamas’ı “terör örgütü” olarak kabul eden kararının ardından, Gazze ve Mısır arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için fikirler ve çözüm önerileri sunduğu ifade edildi.

Filistin İslami Cihad Hareketi heyeti, 1 Mart Pazar günü, Mısır ve Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesine ilişkin konuları görüşmek üzere Kahire’ye gitmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.