İslamî Cihad’tan Tehdit: “Filistinli Esir Alan Şehit Olursa Ateşkes Bozulur”

  • 14 Ağustos 2015
  • 817 kez görüntülendi.
İslamî Cihad’tan Tehdit: “Filistinli Esir Alan Şehit Olursa Ateşkes Bozulur”

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketinin askeri kanadı durumundaki Kudüs Müfrezeleri, iki aya yakındır açlık direnişini sürdüren ve bugün (14 Ağustos Cuma) komaya giren Filistinli esir Muhammed Alan’ın şehit olması durumunda buna çok sert karşılık vereceklerini duyurdu.

Esir Alan’ın sağlık açısından kritik bir aşamaya geldiğinin duyurulması ve şehit olabileceğinin ifade edilmesi üzerine bildiri yayınlayan Kudüs Müfrezeleri “işgalciyle ateşkes içindeyiz. Ancak Alan’ın şehit olması durumunda ateşkes bozulacak ve bu cinayete vereceğimiz karşılık çok sert olacaktır” ifadesini kullandı.

İşgal rejiminin kendisini haksız yere içerde tutması ve sürekli idari cezalarını uzatması, esir olarak haklarını gasp etmesi ve birçok haktan da mahrum etmesini protesto etmek için 16 Haziran’da açlık direnişini başlatan Filistinli esir Muhammed Alan 59 günü geride bıraktı. Açlık grevinin uzun sürmesi nedeniyle bugün komaya giren Alan’ın kurtarılması için Filistin’de birçok yerde gösteri ve yürüyüşler yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.