İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı Kutlayan Bir Bildiri Yayınladı…

  • 30 Ocak 2015
  • 687 kez görüntülendi.
İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı Kutlayan Bir Bildiri Yayınladı…

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı tebrik eden bir bildiri yayınladı.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu tarafından yayınlanan bildirinin metni:

“O halde onlara karşı toplayabildiğiniz kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın ki, bununla hem Allah’ın, hem sizin düşmanınız olan, hem de sizin bilmediğiniz ama Allah’ın bildiği başka düşmanları yıldırıp caydırabilesiniz…”

Aşırıcı grupların bölgeyi kaosa sürüklemek ve kabileler savaşı çıkarmak istediği bir dönemde Siyonist rejimin, kardeş ülkemiz olan Lübnan’a düzenlediği hava saldırısında sonra Allah’ın, batı ve müttefiklerinin planları karşısında vaat ettiği zaferin Hizbullah’ın kahraman ve fedakâr erleri tarafında gerçekleştirileceğine emindik.

Filistin’in tasfiye edilmesi bahanesiyle İşgalci rejimin Şeba Çiftlikleri’nde yaptığı sınır ve hak ihlallerinin Direş ve Hizbullah’ı zayıflatmaya yönelik olduğuna hiç şüphemiz yok. Amerika ve İsrail tarafından planlanan bu ihlaller, İsrail’in geçmişte yaşadığı hezimetleri ve Hizbullah’ın kahraman neferleri karşısında savaş meydanında aldıkları yenilgileri unutturmuşa benziyor.

Bugün tüm dünya bir kez daha Allah’ın yardımıyla Kuneytra şehitlerinin intikamı için Hizbullah’ın namlularının birleştiğine ve Şeba’da galip geldiğine şahit oldu. Yine Allah’ın inayetiyle Şeba İsrail’e mezar olacaktır.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, İsrail’in hak ihlallerini ve tecavüzlerini kınadığını ilan ederken Ayetullah Hamaney’in “Batı Şeria’da insanlar birlik olmalı ve Direniş’i desteklemeli” sözünü bir kez daha hatırlatırız.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu olarak Şeba Çiftlikleri’nde ve Lübnan sınırında elde edilen başarılardan dolayı Hizbullah üyelerini ve Hizbullah’ın cesur lideri Seyit Hasan Nasrallah’ı tebrik ediyoruz. Filistinli tüm gruplara ve direniş güçlerine, İsrail’e karşı mücadelede Hizbullah’la aynı safta yer alarak aynı mevzide savaşmalarını tavsiye ediyoruz.

Zafer, sadece yenilmeyen ve hekim Allah’ın katındandır.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.