İspanya Dışişleri Bakanı Salı Günü Gazze’yi Ziyaret Edecek…

  • 11 Ocak 2015
  • 742 kez görüntülendi.
İspanya Dışişleri Bakanı Salı Günü Gazze’yi Ziyaret Edecek…

İspanya Dışişleri Bakanı José Manuel García-Margallo’nun Ürdün, İsrail ve Filistin’e yapacağı ziyaretler kapsamında 13 Ocak Salı günü Gazze’yi ziyaret ederek Gazze Şeridi’ndeki durumu yakından inceleyeceği bildirildi.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) sözcüsü Adnan Ebu Hasene, yaptığı açıklamada, “José Manuel García-Margallo’nun Salı günü Gazze’ye ulaşması, Gazze halkının durumunu ve son savaşın etkilerini yerinde görmek üzere incelemelerde bulunması bekleniyor” dedi.

İspanya Dışişleri Bakanı, ülkesinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine getirilmesiyle birlikte Ürdün, İsrail ve Filistin’i kapsayan bölge gezisine dün başladı. José Manuel García-Margallo iki hafta önce de Mısır’ı ziyaret etmişti.

José Manuel García-Margallo’nun Amman’da Ürdün Kralı 2’inci Abdullah, Ürdün Başbakanı Abdullah En-Nusur ve Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cude ile bir araya gelmesi bekleniyor. İspanya Dışişleri Bakanı’nın Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Amman’da görüştükten sonra Filistin’e hareket edeceği bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.