İşte İmad Muğniye’nin çocuklarına vasiyeti: Ya zafer ya şehadet!

  • 22 Ocak 2015
  • 963 kez görüntülendi.
İşte İmad Muğniye’nin çocuklarına vasiyeti: Ya zafer ya şehadet!

“Asla direniş yolundan sapmayarak bana ve Allah’a zafer ya da şehadet hediyesi sunmalarını istiyorum”.
Lübnan’da yayın yapan “Asia News” Hizbullah Komutanı Şehid İmad Muğniye’nin yaşamı hakkında Hıdır Avvareke imzalı bir makale yayınladı.
Makalede Şehid İmad ile Kuveytli bir iş adamının arasında geçen bir sohbete yer verildi. Şehid İmad Muğniye’nin Suriye’deki yaşamı boyunca ona en yakın isimlerden biri, Şam’da İmad’ın sıkça uğradığı bir kahvecide geçen sohbeti şöyle anlattı:
“İmad, Kuveytli iş adamına kaç çocuğu olduğunu sordu. Kuveytli iş adamı başladı çocuklarını tek tek saymaya, onlardan gururla bahsetti. Kariyer yapma istekleri olduğunu söyledi. Sonra ise İmad’a dönerek Hacı Hüseyin senin kaç çocuğun var, ne yapıyorlar” diye sordu:
İmad, büyük, küçük, ortanca ayrıntılarına girmeden oğullarını saydı. Kuveytli iş adamının “ileriye dair istekleri nedir” sorusuna ise “Şu an için eğitimlerini devam ettirip, daha sonradan Siyonizmle mücadele saflarında şehit olarak boyanmak istiyorlar” cevabını verdi.
Kuveytli iş adamı şaşırarak “Peki sen onlar için ne istiyorsun” diye sorunca İmad, “Okullarından mezun olup Rabbblerine ve dinlerine hizmet edecekleri bir hayat tesis etmelerini istiyorum. Asla direniş yolundan sapmayarak bana ve Allah’a zafer ya da şehadet hediyesi sunmalarını istiyorum” diye cevaplandırdı .
Kuveytli iş adamı ise İmad’ın cevabı üzerine; “ Şehid İmad, beni kendimden utandırdı, o nerede, biz nerede” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.