İzzet Er-Reşak: Rafah Sınır Kapısı Kapanmamak Üzere Açılmalıdır…

  • 22 Aralık 2014
  • 874 kez görüntülendi.
İzzet Er-Reşak: Rafah Sınır Kapısı Kapanmamak Üzere Açılmalıdır…

Gazze ile Mısır arasındaki Rafah sınır kapısının kapanmamak üzere açılmasını isteyen İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak, Filistinlilerin dışarı çıkmak için kapıda nöbet tutmaları ve geceyi burada geçirmelerinin acı olduğunu söyledi.

Hamas lideri Er-Reşak, işgalciyi perişan eden, onun diz çökmesini sağlayan Filistin halkının kapılarda gördüğü kötü muamele, onur kırıcı tutum ve aşağılanmanın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Mısır yönetiminin iki günlüğüne Rafah sınır kapısını açması üzerine sadece 8 otobüs çıkış yapabildi.

Mısır’da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye darbe yaparak iktidara gelen askeri cunta, Siyonist işgal rejimiyle birlikte hareket ederek Gazze sınırındaki tünelleri bir bir yıktı ve Rafah kapısını kapalı tutmaya ve Gazze halkı üzerindeki ablukaya ağırlaştırmaya da devam ediyor.

Mısır, Gazze’nin dünyayla tek irtibat noktası olan Rafah sınır kapısını zaman zaman açtığını duyurduğunda ise ancak çok sınırlı şekilde çıkışlara izin veriyor. Kapı açıldığı zaman girişlere çok engel çıkarmayan Mısır rejimi çıkışlarda ise büyük zorluklar çıkarıyor. Son savaşta yaralanan ve dışarıda tedavi olması gereken yüzlerce hasta uzun süredir çıkış izni bekliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.