Kanada’da Hüseyni matem merasimi düzenleniyor

  • 18 Eylül 2018
  • 679 kez görüntülendi.
Kanada’da Hüseyni matem merasimi düzenleniyor

Radikal grupların tacizleri ve tahrip girişimlerine rağmen, Müslüman ve gayri Müslüman olmak üzere çok sayıda Kanada vatandaşı Hüseyni -as- matem merasimine katılıyor.

Her yıl Kanada’nın Toronto kentinde Tasua ve Aşura merasimleri düzenleniyor.

Ehl-i Beyt -as- imamlarından 3.üsü Hz. İmam Hüseyin’in -as- kıyamının ahlaki ve insani mesajı, muhtelif halk kesimlerinin bu harekete katılmasına sebebiyet veriyor.

Toronto’da Müslümanlar ve hatta Müslüman olmayanlar her yıl kayda değer şekilde Muharrem ayında düzenlenen merasimlere katılıyorlar.

Bu arada, Bahreyn 14 Şubat Hareketi de, Al-i Halife rejiminin baskı ve sindirme girişimlerine rağmen Hüseyni -as- matem merasimini düzenleyeceklerine vurgu yaptı.

Başka bir habere göre, Suudi Arabistan güçlerinin Şiiler’in yoğunlukta olduğu Katif ilinde Aşura sembollerine saldırı düzenlediği bildirildi.

Riyad rejiminin kırmızı çizgiyi aştığını belirten halk hareketi komitelerinden yapılan yazılı açıklamada, “Suudi Arabistan rejimi, her zaman İslami değerler özellikle Şii değerlerine hakaret ediyor. Şiilere baskıdan, Suudi rejimini yenilgiye uğratmaktan başka bir sonuç çıkmayacaktır” ifadesine yer verildi.

Yazılı açıklamada, “En yakın müttefiklerinin bile tepkisini çeken Suudi Arabistan rejimi utanç verici eylemler ve davranışlarıyla yaptığı zulmünü göstermek istiyor” işaret edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.