Kassam: Filistin’in kurtarılışı için tam bir ordu kurulmuştur

  • 14 Aralık 2016
  • 1.308 kez görüntülendi.
Kassam: Filistin’in kurtarılışı için tam bir ordu kurulmuştur

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal altındaki Filistin topraklarının kurtarılması için tam bir ordunun kurulduğunu bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezinin bildirdiğine göre İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları, hareketin 29. kuruluş yıldönümü münasebetiyle askeri alandaki gelişimini sitesinde yayınladı.
Kassam Tugayları sitesinde yayınladığı dosyada, süreç içerisinde 1992 yılında Gazze’de kendi imkânlarıyla yaptığı Gold Star isimli tabancadan, Hamas yapımı Uzi’ye, patlayıcı kuşağından el yapımı bombalara kadar geliştirdiği silahları teşhir etti.
Dosyada ayrıca, insanlarla zırhlı araçlara yönelik mayınlar, El-Ğul silahıyla, 2014 yılında meydana gelen Yenilmiş Ekin Savaşı’nda kullandığı Ebabil isimli insansız hava araçlarına kadar birçok yeni silaha yer verildi.
Raporda göze çarpan en önemli silahlardan biri de kuşkusuz Kassam’ın ürettiği roket ve füzeler. Kısa menzilli roketlerin yanında, Kassam’ın menzillerini henüz söylemediği R160, El-Attar, Ebu Şemmale isimli füzeler de dosyada yer alıyor.
Kassam’ın dosyasının sonunda “Bizde dahası da var” denilmesi, Kassam’ın teşhir edilmesine izin verdiği silahların bunlar olduğu, henüz ortaya çıkarmadığı silahlarla da sürpriz yapacağını gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.