Kassam Görkemli Bir Gösteri Düzenledi…

  • 14 Aralık 2014
  • 796 kez görüntülendi.
Kassam Görkemli Bir Gösteri Düzenledi…

Gazze’de havanın yağmurlu olmasına rağmen Hamas’ın kuruluşunun 27. yıldönümü münasebetiyle bugün (14 Aralık Pazar) için planlanan gösteri ve etkinlikler başladı. Havanın yağmurlu olması katılımları etkilemedi ve insanlar sabahın erken saatlerinden itibaren törenlerin düzenleneceği alanlara akın etmeye başladılar.

Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları da siyonist işgale karşı direnişini kararlılıkla sürdüreceğini ortaya koyan hazırlıklarını ve çalışmalarını sergileyen bir askerî gösteri gerçekleştirdi.

Bugün Gazze’de düzenlenen ve gayet görkemli olduğu gözlemlenen askerî gösteri işgal güçlerinin geçtiğimiz Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirdikleri ve 51 gün süren saldırılardan sonra halka açık olarak düzenlenen ilk askerî gösteri niteliği taşıyor.

Gösteri esnasında İzzettin Kassam Tugayları’nın işgal rejimine karşı geliştirdiği muhtelif silahların, roketlerin ve askeri teçhizatın da sunumu yapıldı. Gösteri esnasında yüzlerce askerî araç Gazze caddelerini doldurdu.

Ortaya çıkan manzaralar İslâmî direnişin siyonist işgal güçlerinin saldırıları karşısında kararlı duruşunu koruduğunu ve özgürlük mücadelesinde ilerleyişini sürdürdüğünü ortaya koyuyordu.

the 27th anniversary of Hamas' founding the 27th anniversary of Hamas' founding the 27th anniversary of Hamas' founding the 27th anniversary of Hamas' founding the 27th anniversary of Hamas' founding the 27th anniversary of Hamas' founding the 27th anniversary of Hamas' founding

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.