Katil rejim Gazze’deki çocuk hastanesine saldırdı

  • 10 Kasım 2023
  • 17 kez görüntülendi.
Katil rejim Gazze’deki çocuk hastanesine saldırdı

Haber kaynakları bu sabah ırkçı rejimin doğrudan El-Rentisi Çocuk Hastanesini hedef aldığını bildirdi.

IRNA’nın El Cezire’den aktardığı habere göre Gazze’deki el-Rentisi Çocuk Hastanesi müdürü, bu hastanenin Siyonist rejimin doğrudan saldırısına hedef olduğunu açıkladı.

Hastane yetkilisi, bu hastaneye yapılan saldırının ardından hastanenin bodrum katında yangın çıktığını da sözlerine ekledi. Can kaybı ve yaralanmalar hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kadra da el-Rentisi Çocuk Hastanesi’nin doğrudan Siyonist rejim tarafından hedef alındığını doğruladı.

Eşref El Kadra sözlerine şunları ekledi: Siyonist rejimin Gazze’nin merkezindeki hastane kompleksine yönelik saldırıları ve bombalamaları perşembe sabahından bu yana aralıksız devam ediyor.

Gazze Sağlık sözcüsü ayrıca jeneratörlerdeki yakıtın bitmesi nedeniyle Gazze hastanelerinin elektriğinin 36 saat içinde kesileceğini söyledi.

Siyonist rejimin Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yana düzenlediği hava ve topçu saldırılarında 4 bin 412’si çocuk, 2 bin 918’i kadın ve 667’si yaşlı olmak üzere 10 bin 812 Filistinli şehit oldu, yaralı sayısı 26 bin 905’e çıktı./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.