Ketaibu Hizbullah Sözcüsü Muhammed Muhyi: Büyük Şeytan ABD İşgalcilerini Ülkemizden Kovacağız

  • 12 Şubat 2020
  • 306 kez görüntülendi.
Ketaibu Hizbullah Sözcüsü Muhammed Muhyi: Büyük Şeytan ABD İşgalcilerini Ülkemizden Kovacağız

Irak Hizbullah Taburları, Şehit Serdar Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’e yönelik terör saldırısına yanıt verme ve ABD birliklerinin Irak’tan atılmasının kendi hakları olduğunu vurguladı.

El-Meyadin haber ajansının bildirdiğine göre, Irak Hizbullah Taburları bir açıklamada bulunarak şöyle dedi: “Bağdat havalimanı çevresinde Şehit Serdar Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’e yönelik terör saldırısı ve Haşdi Şabi güçlerine yönelik saldırılarından ötürü ABD’ye yanıt verme ve ABD’yi Irak’tan çıkarma hakkımız saklıdır.”

Irak Hizbullah Taburları sözcüsü Muhammed Muhyi, Kudüs Ordusu Komutanı Serdar Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi başkan yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’in şehit edilmesinin 40. gününde, Irak parlamentosunun ABD işgal güçlerini Irak’tan çıkarılması için karar almaya ve Bağdat’taki ABD büyükelçiliğinin durumunu yeniden gözden geçirmeye ve Bağdat ile Washington arasındaki stratejik anlaşmaların iptal edilmesi gerektiğini vurguladı.

Muhammed Muhyi; “ABD, Irak’ta sahte bahanelerle suç işlemiş ve Irak’ta gösteri sürecini yönlendirme planları başarısız olmuştur. Irak’ın tek saf olması gerektiği ve Direnişi güçlendirmesi gereken kritik bir aşama ile karşı karşıyadır.” diye belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Veli dedi ki:

    Isterseniz kovmayin kovmadiginiz takdirde başı kıçı açık kıcına siyonist kotunu geçirip hayvanlar gibi ciftlesip çocuk yapmayı evlilik olarak değerlendiren bunuda yapamadığı takdirde beni munasip yerimdem bilmem ne yap diyen bir topluma donersiniz dinsiz toplumların hali bu abd ve israilin amacıda bu zaten ne kadar piç o kadar başarı batı toplumu için bu iş böyle kendileri bitti kurudu sırada sizler varsınız isterseniz kovmayın

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.