Kudüs İntifadası Siyonist Toplumun Hayat Tarzını Değiştirdi

  • 08 Kasım 2015
  • 927 kez görüntülendi.
Kudüs İntifadası Siyonist Toplumun Hayat Tarzını Değiştirdi

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan anketler Kudüs İntifadası’nın Siyonist toplumun hayat anlayışları ve şeklini değiştirdiğini gösteriyor. En son yayınlanan kamuoyu yoklamalarına göre Kudüs İntifadası Siyonistlerin %38’inin yaşam şeklini doğrudan etkiledi.

İsrail Demokrasi Enstitüsü ile Tel Aviv Üniversitesinin yaptıkları kamuoyu yoklamasına göre Siyonistlerin %53’ü eylem yapma niyetinde olan Filistinlinin öldürülmesi gerektiğini düşünürken, %44’ü karşı çıkıyor.

Yine ankete katılanların %38,5’i intifadayla birlikte günlük yaşamını değiştirdiğini belirtirken, %79,5’i eylemi yapanların evlerinin yıkılmasının caydırıcı bir ceza olduğunu, %11’i hükümetin böyle bir şey yapmak zorunda olmadığını ifade etti.

Siyonistlerin Mescidi Aksa’da ayin yapma arzusu karşısında Netanyahu’nun takındığı tavrın kötü olduğunu belirten çoğunluk bu şartlarda orada dua etmenin ise mümkün olmadığını ifade etti.

Katılımcıların %56’sı hükümetin son olaylara yönelik tutumunun kötü olduğunu belirtti.

Siyonist işgal hükümetinin teşvik ve tahrikleriyle Mescidi Aksa ve buradaki Müslümanlara saldıran işgal askerleriyle Siyonist çetelere karşı başlayan direniş zamanla intifadaya dönüştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.