Kudüs Müftüsü: Siyonist İşgal Rejimi Seçimler Yaklaştığı İçin Mescid-i Aksa’yı Hedefe Yerleştirdi…

  • 11 Aralık 2014
  • 770 kez görüntülendi.
Kudüs Müftüsü: Siyonist İşgal Rejimi Seçimler Yaklaştığı İçin Mescid-i Aksa’yı Hedefe Yerleştirdi…

Kudüs ve Filistin Genel Müftüsü ve Mescidi Aksa hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin siyonist işgalcinin, siyonist kamuoyunun gönlünü etmek ve oyunu kazanabilmek için Mescidi Aksa’yı hedefe yerleştirme hazırlığında olduğuna dikkat çekti.

Müftü Muhammed Hüseyin bugün (11 Aralık Perşembe) yaptığı basın açıklamasında, işgal rejiminin Mescidi Aksa’yı hedef alan saldırılarında trendin yükselmesinin geçmiş seçim dönemlerinden tecrübe edilmiş bir uygulama olduğuna dikkat çekti. Muhammed Hüseyin bu tecrübelerden dolayı işgal rejiminin şimdi erken seçim kararı almasının ciddi tehlikeleri de içinde barındırdığına vurgu yaparak siyonist politikacıların yeni seçim dönemi için yapacağı atakların ve yatırımların doğurabileceği vahim sonuçlara karşı dikkatli olunması gerektiğini hatırlattı.

Müftü Muhammed Hüseyin namazlarını Mescidi Aksa’da kılma imkânı olan Kudüslülere ve diğer bölgelerdeki Filistinlilere de çağrı yaparak bu dönemde özellikle Mescidi Aksa’ya yolculukları artırmalarını, namazlarını mümkün oldukça bu kutsal mabette kılmaya özen göstermeye ağırlık vermelerini, siyonist tehditlere ve saldırganlıklara karşı burayı koruyabilmek için de sayıyı artırmalarını istedi.

Muhammed Hüseyin açıklamasında, işgalcilerin tüm tehditlerine rağmen Filistin halkının kutsal mekanlarını koruma çabasından vazgeçmeyeceğini, bu konudaki kararlılığından taviz vermeyeceğini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.