Kudüs’te dün yaşanan çatışmalarda 194 kişi yaralandı

  • 14 Ekim 2015
  • 711 kez görüntülendi.
Kudüs’te dün yaşanan çatışmalarda 194 kişi yaralandı

İşgal güçlerinin Kudüs’te dün gün boyu yaptığı müdahaleler sonucu ve meydana gelen bazı çatışmalarda 194 kişi yaralandı.

İsrail işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik ihlalleri sebebiyle Kudüs’ün farklı yerlerinde dün gün boyu meydana gelen olaylarda 194 kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Kızılayı sözcüsü Arrab el-Fukaha, “İsrail polisi ile Filistinliler arasında Kudüs’ün farklı yerlerinde dün gün boyu çıkan çatışmalarda 1’i gerçek mermi, 63’ü plastik mermi, 3’ü İsrail güçleri tarafından darbedilerek ve geriye kalanlar da gazdan etkilenmek suretiyle 194 kişi yaralandı” dedi.

Görgü tanıkları da dün akşam Cebel el-Mukebbir, Et-Tur, Ebu Dis ve Katana beldelerinde Filistinliler ile İsrail güçleri arasında çatışmalar çıktığını dile getirdi.

İsrail’in, Yahudilerin dini günleri nedeniyle Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişini bazen tamamen bazen de kısmen engellemesi sebebiyle eylül ayından bu yana Kudüs ve Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde gerginlik yaşanıyor. İsrail polisi, pazar akşamından beri Mescid-i Aksa’ya 50 yaş altı Müslüman erkeklerin girmesine izin vermiyor.

Bölgede İsrail askerleriyle Filistinliler arasında çıkan arbedeler zaman zaman can kayıpları, yaralanma ya da gözaltılarla sonuçlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.