Kudüs’ün güneybatısında, Siyonistlere ait yerleşimlerde büyük yangın!

  • 05 Haziran 2021
  • 200 kez görüntülendi.
Kudüs’ün güneybatısında, Siyonistlere ait yerleşimlerde büyük yangın!

Yediot Aharonot gazetesinin İbranice sayfasında yer alan habere göre Kudüs ile Beyt Şems arasında büyük bir yangın çıktı.

Haberde yangının Tzur Hadassa bölgesindeki yerleşimleri tehdit etmeye başlamasından dolayı yaklaşık 400 yerleşimci ailenin tahliye edildiği bildirildi.

İsrail rejimi kaynakları, yangın bölgesine büyük bir itfaiye ve yardım ekibinin gönderildiğini belirtirken, Yediot Aharonot gazetesi, on itfaiye uçağının havadan, 35 itfaiye ekibinin de karadan yangını söndürmeye çalıştığını bildirdi.

Haberde, yangının yerleşim birimlerine çok yaklaşması üzerine İsrail rejimi polisinin yerleşimcileri tahliye etmeye çalıştığı belirtilirken tahliye edilenlerin yangından kısmen uzak bir bölgede bulunan spor salonuna getirildiği bildirildi.

Yangının neden başladığı konusunda henüz bir ayrıntıya yer verilmezken yangın sonucu oluşan yoğun dumanın Beitar İllit kentinin yanı sıra Gush Etzion ve Efrat kentine de ulaştığı ve itfaiye ekiplerinin yangınların birinin “Har Katron” bölgesinde, diğeri ise Tlalim ve Harech caddeleri bölgesinde olmak üzere iki alanda şiddetlendiğini açıkladığı ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.