Kuzey Kore, İsrail’i acımasızca intikam almakla tehdit etti

  • 02 Mayıs 2017
  • 2.147 kez görüntülendi.
Kuzey Kore, İsrail’i acımasızca intikam almakla tehdit etti

Kuzey Kore’nin yaptığı bu tehdit, İsrail Savaş Bakanı Avigdor Liberman’ın Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’u kınamasının ardından gerçekleşti.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı konuyla ilgili yayımladığı bildiride şu açıklamalarda bulundu: İsrail İç Güvenlik Bakanı yaptığı açıklamalarla yüce lider Kim Jong-un’a hakaret etmiştir… Bu açıklamalar bizim halkımızın değerlerine aykırı olan sorumsuzca yapılmış suçlamalardır. İsrail, Amerika’nın desteği ile nükleer silaha sahip olan Batı Asya’daki tek devlettir. İsrail Batı Asya’da bir engel niteliğinde olan, batı topraklarını işgal eden ve insanlığa aykırı katliamlar yapan bir devlettir. Öyle ki Kuzey Kore bölgesi adalet ve barış temellidir ve bu nedenle İsrail-Filistin savaşında, Filistinlilerin hükumetlerini kurma, haklarını alabilmek ve işgal altındaki topraklarını savunabilmek için mücadele etme hakkına sahip olduklarına inanmaktadır.

Habere göre; İsrail Savaş Bakanı Avigdor Liberman yaptığı açıklamada, Kuzey Kore ile yapılacak bir savaşın İsrail’e doğrudan etkilerinin olacağını belirtmişti.

İsrailli bu bakan açıklamalarının devamında Kuzey Kore liderini Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın müttefiki olarak tanıtarak şu iddiada bulundu: Kuzey Kore, İran, Suriye ve Lübnan Hizbullahı liderleri radikal ve katildirler ve hedefleri dünyayı güvenli olmayan bir yer haline getirmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.