Lahham: Terörle Mücadelede Parlamento Çabaları Birleştirilmelidir…

  • 03 Şubat 2015
  • 840 kez görüntülendi.
Lahham: Terörle Mücadelede Parlamento Çabaları Birleştirilmelidir…

Suriye Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihat el Lahham; parlamento diplomasisini bölgesel ve uluslararası güçleri terör kaynaklarını kurutmaya yönlendirmek amacıyla kullanılması çağrısında bulunarak terörle mücadelede parlamento çabalarının birleştirilmesi gereğini vurguladı.

Akdeniz Parlamentolar Cemiyeti 9. Olağan Toplantısı kapsamında Fransa’da Monako Prensliğinde Cemiyet Başkanı Francesco Amoroso ile bir araya gelen Lahham; radikal terör gruplarının yayılmasını ve bu grupların silahlandırılmasını önlemeye yönelik yasaların net ve belirli sınırlara sahip olmasının önemine dikkat çekti.

Öte yandan Akdeniz Parlamentolar Cemiyetinde Güney Jeopolitik Grubu, Fransa yönetiminin. toplantıya katılmak üzere Monako’ya gelmek isteyen Suriyeli heyet üyelerine vize vermemesi tutumunu kınarken Halkm Meclisi Başkanı Lahham, kendisinin eski bir vize ile Monako’ya gelebildiğini dile getirdi.

2 Şubat’tan 4 Şubat’a kadar sürecek toplantının gündem konuları arasında Akdeniz bölgesin sorunları, Suriye krizinin insani boyutu, Ortadoğu’da barış, reform ve demokrasi sürecine ek olarak iklim değişikliği, sivillerin korunması ve insan hakları gibi başlıklar yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.