Laricani: Suriye’yi Teröre Karşı Desteklemek Biz İranlılar İçin Bir Gurur ve Onur Kaynağıdır…

  • 21 Aralık 2014
  • 804 kez görüntülendi.
Laricani: Suriye’yi Teröre Karşı Desteklemek Biz İranlılar İçin Bir Gurur ve Onur Kaynağıdır…

Suriye Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihat el Lahham, İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani ile bulunduğu temasların ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında Lahham; Suriye ve İran’ın teröre karşı mücadele ve bölge halklarını savunmada daimi bir şekilde koordinasyon ve işbirliğinde olduklarını belirtti.
Lahham Suriye dostlarının takdim ettikleri destek ve takındıkları gerçekçi ve adil tutumun Suriye’nin teröre karşı mücadelesinde temel bir faktör teşkil ettiğini ifade etti.
Basın konferansında Laricani; “Suriye’ye hizmet etmek ve teröre karşı onu desteklemek biz İranlılar için bir gurur ve onur kaynağıdır..” ifadesini kullandı.

Laricani; gerek Batılı gerekse Arap devletlerin Suriye’deki krize siyasi çözüm arayışında olduklarını öne sürdü. Bu devletlerin büyük çoğunluğunun yegane çözümün siyasi çözüm olduğuna ikna olduklarına dikkat çeken Laricani; fakat kimi devletlerin bu görüşe karşı olduklarını ve provokatör icraatlarda bulunduklarını kaydetti.
Terörün sadece Suriye’yi ilgilendirmediğini ve bölgede birçok devletin terör tehlikesiyle karşı karşıya olmasıyla terörle mücadele ettiğine dikkat çeken Laricani; bu noktanın büyük önem taşıdığını dolayısıyla da Suriye’nin devlet ve halk olarak desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.
Laricani Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad ve Halk Meclisi Başkanı Lahham ile temaslarında bölge meselelerini dakik bir şekilde masaya yatırdıklarını ifade etti.
Laricani Suriye’de demokrasi bulunmadığını öne süren kimi devlet ve şahısların kendi ülkelerinde demokrasi yönünde küçük bir adım bile atmadıklarına dikkat çekti. Laricani demokrasi ve insan hakları için savaştıklarını iddia eden teröristlerin de tüm bunlardan tamamen uzak olduklarını, para yada karanlık ideolojiler uğruna terör eylemlerinde bulunduklarını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.