Lavrov: Ukrayna ile savaşmayacağız

  • 18 Aralık 2018
  • 1.019 kez görüntülendi.
Lavrov: Ukrayna ile savaşmayacağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın Kerç Boğazı’nda provokasyonlara devam edeceğini iddia etti. Lavrov, “Ukrayna ile savaşmayacağız. Size bunun sözünü veriyorum. Rusya’nın Ukrayna ile savaşa girdiğini düşünemiyorum” diye konuştu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın Kerç Boğazı’nda yeni krizler başlatacağını öne sürdü. Ukrayna’nın bölgede saldırgan tavırlar sergileyeceğini iddia eden Lavrov, “Ben provokasyonların olacağından eminim” dedi.

Lavrov, Ukrayna’nın Rusya ve Kırım sınırında Aralık ayının son 10 gününde provokasyon gerçekleştirmeyi planladığına dair bilgiler aldıklarını da dile getirdi. Lavrov, “Ukrayna ile savaşmayacağız. Size bunun sözünü veriyorum. Rusya’nın Ukrayna ile savaşa girdiğini düşünemiyorum” diye konuştu.

Lavrov, ABD tarafından yapılan tek taraflı yaptırımları da eleştirdi. Rus Bakan Lavrov, İran’ın aleyhine olmak üzere, ABD’nin başka ülkelere uyguladığı tek taraflı yaptırımları ve para cezalarını, “Çok saldırgan bir davranış” olarak değerlendirdi. Lavrov, “ABD’nin tek taraflı yaptırımları uygulaması, sadece Rusya ve Çin’in müttefiklerini değil, aynı zamanda başka ülkeleri de zor duruma sokuyor. ABD’nin tek taraflı yaptırımları, İran ile ticareti yasaklıyor” ifadelerini kullandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.