Madenciler Can Verdikten Sonra Denetimler Artırıldı(!)

  • 03 Aralık 2014
  • 595 kez görüntülendi.
Madenciler Can Verdikten Sonra Denetimler Artırıldı(!)

Madenlerde denetim artırıldı. Türkiye genelinde 111 madende yapılan incelemeler sonucunda 68 maden ocağında üretim durduruldu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, madenlerdeki denetimleri artırdıklarını ve 68 madende üretimi durdurduklarını açıkladı.

Artan iş kazaları nedeniyle denetimleri artırdıklaırnı belirten Etyemez, Türkiye genelinde şu anda 111 madende denetim yapıldığını açıkladı.

Zonguldak ve diğer illerde 68 madende üretimi durdurma kararı aldıklarını aktaran Bakan Yardımcısı, bunun madenlerin kapatıldığı anlamına gelmediğini de hatırlattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, üretimi durdurma kararına neden olan eksiklikleri de açıkladı. Buna göre, madenlerdeki en büyük eksiklikler gaz izleme merkezi, gaz maskerleri ve çift yol giriş çıkışlar. Etyemez, “Maden ocaklarında girişin olduğu kadar çıkışın da olması gerekiyor. Elektrikli alet ve gereçlerin güvenlik sertifikası belgesi olması gerekir. Bunların yangına karşı dayanıklı olup olmadığına bakıyoruz. Bunun gibi birkaç madde tespit ettiğimiz zaman oradaki maden işletmesinin üretimini durduruyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.