Mahmud Abbas Güçleri, İsrail Askerlerini Halkın Elinden Kurtardı

  • 27 Aralık 2018
  • 780 kez görüntülendi.
Mahmud Abbas Güçleri, İsrail Askerlerini Halkın Elinden Kurtardı

Mahmud Abbasa bağlı güvenlik birimleri dün (25 Aralık Salı) Tulkerem’e gizlice sızdıkları fark edilen bir grup işgal askerini kurtardı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, Tulkerem’in Anebta beldesine bir grup işgal askerinin girdiğini gören belde sakinleri işgal güçlerine karşı koydu.

Belde sakini Filistinlilerin taşlı saldırısına uğrayan işgal askerlerinin yardımına Fetih Yönetimi güvelik güçlerinin koştuğu ve işgal askerlerini koruma altına alarak belde sakinlerinin elinden kurtardığı kaydedildi.

İşgal rejimi televizyonu 12’nci kanalı, Fetih Yönetimi polisinin Tulkerem’e bağlı Anebta beldesine giren işgal askerlerinin aracına belde çıkışına kadar eşlik ettiğini söyledi.

İşgal askerlerinin beldeye yanlışlıkla girdikleri öne sürülen haberde, Filistinli gençlerin işgal askerlerini fark ederek araçlarını taşladıkları belirtildi.

İşgal rejimi televizyonu, Filistin Yönetimi polisinin duruma müdahale ederek askerleri koruduğunu ve Tulkerem’in doğusundaki Annab askeri kontrol noktasına kadar askerlere eşlik ettiğini ifade etti.

İşgal rejimi kaynakları, dün akşam Tulkerem’e bağlı Anebta beldesinde işgal ordusuna ait askeri aracın taşlı saldırıya uğradığını ve bir askerin yaralandığını açıkladı.

Fetih Yönetimi güvenlik birimleri daha önce de birçok kez işgal askerlerini ve Yahudi yerleşimcileri koruma altına alarak Filistinli gençlerin elinden kurtarmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.