Mahmud Zahhar: Tüm gücümüzü kullanarak Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı kaldıracağız

  • 18 Temmuz 2015
  • 759 kez görüntülendi.
Mahmud Zahhar: Tüm gücümüzü kullanarak Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı kaldıracağız

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, tüm güçlerini kullanarak Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı kaldıracaklarını ve ablukanın devam etmesi halinde işgal rejimine acı vereceklerini söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, bu sabah (17 Temmuz Cuma) Gazze kentinde verdiği bayram hutbesinde, “Neye mal olursa olsun ablukanın devam etmesine izin vermeyeceğiz. Bize acı verirseniz biz de size acı vereceğiz” dedi.

Düşmanın da bunun farkında olduğunu ve bu nedenle hainlere ve işbirlikçilere Gazze’ye kolaylık sağlamalarını söylediğini ifade eden Ez-Zehhar, düşmanın Filistin direnişinin kendisine acı ve eziyet verebileceğinin farkında olduğunu, adı Filistin olan topraklardan onları bir gün söküp atacağını bildiğini kaydetti.

Hamas’ın işgal altındaki Filistin topraklarını işgalden kurtarmak istediğini ve bu yolda sabit adımlarla yürüdüğünü belirten Ez-Zehhar, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün işgal rejimiyle yirmi yılı aşkın bir süredir yürüttüğü müzakereleri reddettiklerini bildirdi.

Hamas lideri bayram hutbesinde ayrıca işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirleri yeni bir esir takası anlaşmasıyla özgürlüklerine kavuşturma sözü verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.