Malezya başbakanı: İnsanlığa karşı işlenen suçların hepsi barbar, kibirli ve terörist İsrail rejiminin ürünüdür

  • 02 Mayıs 2019
  • 1.400 kez görüntülendi.
Malezya başbakanı: İnsanlığa karşı işlenen suçların hepsi barbar, kibirli ve terörist İsrail rejiminin ürünüdür

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, “Irkçılık, soykırım ve insanlığa karşı suçların hepsi barbar, kibirli ve terörist İsrail rejiminin ürünüdür.” dedi.

Anadolu Ajansının (AA) medya sponsorları arasında yer aldığı Al Sharq Forumu tarafından düzenlenen “Geleceğini Kazan” temalı 2019 Yıllık Gençlik Konferansı’nda konuşan Mahathir Muhammed, Arap Baharı, Batı Asya’da yaşanan siyasi istikrarsızlık ve Filistin-İsrail sorununa dair değerlendirmelerde bulundu.

Mahathir, Batı Asya’daki siyasi istikrarsızlığın 2001-2003’te ABD öncülüğündeki koalisyonun Irak ve Afganistan’a yönelik müdahaleleriyle başladığını ve bugün de sürdüğünü belirterek, “Suriye, Libya ve Yemen gibi ülkelerde insanlık trajedilerinin resmi çekiliyor ve bütün dünya çaresiz şekilde izliyor.” ifadesini kullandı.

Batı Asya’da sorun yaşayan ülkelerin eziyet çekmesinin dış güçlerin müdahalesinden kaynaklandığını belirten Mahathir, şöyle devam etti:

“Bölgeye müdahale eden güçler, demokrasi ve insan hakları maskesi altında kendi menfaatlerini sağlamak için ellerinden geleni yaptı… Bütün bu yaşanan trajedilerin ana sebebi şüphesiz ki Filistin’de vuku bulanlardır.”

Mahathir, Filistin meselesinin çözümü için uluslararası camianın harekete geçmesinin şart olduğunu dile getirdi./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.