Merec İbni Amir Belediye Başkanı Silahlı Saldırıya Uğradı…

  • 11 Şubat 2015
  • 821 kez görüntülendi.
Merec İbni Amir Belediye Başkanı Silahlı Saldırıya Uğradı…

Cenin kentinin doğusundaki Merec İbni Amir Belediyesi Başkanı Adnan Muravvih Ebu’r-Rab, Cenin’in doğusundaki Celbun beldesindeki evinin önünde dün akşam (10 Şubat Salı) kimliği belirsiz maskeli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı ve ayağından yaralandı.

Ebu’r-Rab ailesinden edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz maskeli bir kişi evin kapısını çaldı ve kapıyı açan Adnan Muravvih’e saldırdı. Maskeli saldırganın silahını çıkararak ateş ettiği ve belediye başkanını sol bacağından yaraladığı, hastaneye kaldırılan Adnan Muravvih’in yarasının orta derecede olduğu ifade edildi.

Kaynaklar, Cenin’in doğusunda on köyün bağlı olduğu Merec İbni Amir Belediyesi Başkanı’nın yaklaşık iki hafta önce Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri üyelerince başkanlıktan istifa etmemesi halinde üzerine ateş açılacağı söylenerek tehdit edildiğini bildirdi.

Adnan Muravvih Ebu’r-Rab’ın bağımsız olduğu ve hiçbir siyasi harekete üyeliğinin bulunmadığı, Merec İbni Amir Belediyesi Başkanı seçilmeden önce Filistin irtibat memuru olarak görev yaptığı kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.