Mescid-i Aksa Hatibi: Siyonist Rejim Sürgün Politikasını Irkçı Tasfiye Amaçlı Yapmaktadır…

  • 09 Aralık 2014
  • 735 kez görüntülendi.
Mescid-i Aksa Hatibi: Siyonist Rejim Sürgün Politikasını Irkçı Tasfiye Amaçlı Yapmaktadır…

Mescidi Aksa’nın imam ve hatiplerinden Dr. İkrime Sabri, siyonist işgal rejiminin Kudüslülere yönelik olarak başvurduğu sürgün politikasını ırkçı tasfiye amaçlı stratejik bir yöntem haline getirdiğini ifade etti.

Dr. İkrime Sabri işgal yönetiminin Kudüslülere yönelik bu sürgün uygulamasının önüne geçilmesi için derhal harekete geçilmesi talebiyle Kudüs’teki ve Ramallah’taki konsoloslukların tümüne birer mektup gönderdi. Sabri, gönderdiği mektuplarında insanlık adına bir müdahalede bulunulması çağrısı yaparak bunun için işgal rejimine baskı yapılmasının zorunlu olduğunu dile getirdi.

İkrime Sabri’nin konsolosluklara gönderdiği ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de bir nüshası ulaşan mektubunda şu noktalara dikkat çekildi:

“İşgal yönetimi beş Kudüslünün, altı ay süreyle Kudüs şehrinden uzaklaştırılması kararı aldı. Sürgün uygulaması ise bir Kudüslü için hapisten daha sert ve ağır bir cezadır. İşgal rejiminin sıkça başvurduğu hapis cezalarını da kesin reddetmekle birlikte sürgünün ondan ağır olduğunun bilinmesini isteriz.”

İkrime Sabri, mektup gönderdiği diplomatik temsilcilere ülkelerinin sürgünlerin önüne geçmek için devreye girmeleri amacıyla harekete geçmeleri çağrısında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.