Mescidi Aksa Hatibi: Bu Ramazan Bölünmeyi Sona Erdirmenin Başlangıcı Olsun

  • 13 Haziran 2015
  • 828 kez görüntülendi.
Mescidi Aksa Hatibi: Bu Ramazan Bölünmeyi Sona Erdirmenin Başlangıcı Olsun

Mescidi Aksa hatibi Şeyh Muhammed Selim, Ramazan’a az bir süre kala Filistin’deki iç bölünmeyi sonlandırmak gerektiği gibi, basın yoluyla atışmalara ve saldırılara da son vermek gerektiğini söyledi.

Dün Mescidi Aksa’da hutbe irad eden Şeyh Muhammed Selim, Allah’ın Filistin  davası ve İslam ümmetinin başına gelen bela ve musibeti kaldırması için bu mübarek Ramazan ayında siyasi, hizbi, ailevi sorunları ve bölünmeleri ortadan kaldırmak gerektiğini hatırlattı.

Müslümanlar arasında akan kanın durdurulması gerektiğini belirten Şeyh Selim, “Bu mübarek ayı fırsat biliyor ve idarecilere halkların kanını akıtmaya son verme ve yaptıkları zulme son verme, onlara Allah’ın hükümleriyle yönetilme hakkını verme çağrısında bulunuyorum” dedi.

Müslümanlardan aralarını düzeltmelerini de isteyen Şeyh Selim verdiği mesajda şunları söyledi: “Ramazan ayını karşıladığınız şu günlerde Allah ile aranızı düzeltin, insanlarla aranızı düzeltin. Zira bu ümmetin şimdiki hali, ancak ilk halini düzelten şeyle düzeltilebilir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.