Mina faciasında hayatını kaybeden 25 İranlının durumu belirsiz

  • 06 Kasım 2015
  • 647 kez görüntülendi.
Mina faciasında hayatını kaybeden 25 İranlının durumu belirsiz

İran hac ve ziyaret kurumu başkanı Mina faciasında hayatını kaybeden İranlı ziyaretçilerden 25’inin durumunun hala belirsiz olduğunu belirtti.
İRNA’nın bildirdiğine göre İran hac ve ziyaret kurumu başkanı Said Ovhadi dün Mina faciasından hayatını kaybedenlerin 40. günü münasebeti ile İran’ın kuzey doğu kentlerinden Sebzevar’da düzenlenen törende yaptığı açıklamada, Arabistan’dan alınan bilgilere göre Mina’da hayatını kaybedenlerden bin 500’ü, Mekke şehitler mezarlığında toprağa verilmiştir.
Ovhadi 68 kişinin naaşlarının Arabistan morglarında bulunduğuna işaretle, kötü saklama şartlarından dolayı kimliklerinin belirlenemediğini, daha detaylı incelemelerin yapılması için yakınlarından DNA testlerinin yapılarak Arabistanlı yetkililere iletildiğini söyledi.
İran hac ve ziyaret kurumu başkanı bir kez daha Mina faciasının Arabistan hac ve ziyaret kurumu yetkililerinin kifayetsizliği, tedbirsizliği ve tecrübesizliğinden kaynaklandığını vurgulayarak, İran İslam cumhuriyetinin Mina faciasında hayatını kaybeden vatandaşların haklarının ihya edilmesini çalışma programına aldığını ve hükümet, meclis ve dışişleri bakanlığında bu bağlamda çeşitli oturumların düzenlendiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.