Mina faciasında kayıp İranlıların durumu, DNA testleriyle cevap bulacak

  • 17 Kasım 2015
  • 767 kez görüntülendi.
Mina faciasında kayıp İranlıların durumu, DNA testleriyle cevap bulacak

Dünya Mustazafları rehberi ve Veliyyi Fakih’in  Hac ve Ziyaret işleri  temsilcisi  Seyyid Ali Gazi Asker, Mina faciasında kendilerinden haber alınamayan kayıp İranlıların durumunun DNA testlerinin cevabıyla  belirleneceğini söyledi.

Gazi Asker,  dün İrib muhabirine verdiği demeçte,   önümüzdeki birkaç gün içinde  DNA testlerinin cevabının verileceğini ve sonra da buna göre kaybolanların durumlarının açıklığa kavuşacağını söyledi.

İranlı kayıp hacıların durumlarının belirlenmesinin  son derece önemli olduğunu belirten Gazi Asker, bu çerçevede kaybolanlar arasında bulunan İran’ın Lübnan’daki eski büyükelçisi  Gazanfer Rukn Abadi’nin de  durumunun  belirleneceğini  dile getirdi.

Söz konusu  İranlı yetkili, İran İslam Cumhuriyeti açısından kaybolanların durumlarının  belli olduğunu  çünkü onların  tedrici olarak belirlendiğini ve  bilgilerinin kamuoyuyla  paylaşıldığını söyledi.

Gazi Asker, ayrıca Gerçekleri Ortaya Çıkarma komitesine de temas ederek, İran açısından bu komitenin teşkil olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.