Muşir El-Mısri: Mısır Mahkemesinin Kararı İşgalciye Hizmet Ediyor…

  • 03 Şubat 2015
  • 919 kez görüntülendi.
Muşir El-Mısri: Mısır Mahkemesinin Kararı İşgalciye Hizmet Ediyor…

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Muşir El-Mısri, Kahire Acil İşler Mahkemesi’nin kararının işgalciye hizmet ettiğini ve ümmetin tanıdığı en şerefli olguya zarar verdiğini söyledi. El-Mısri, “İzzeddin El-Kassam Tugayları, Arapların şerefi ve övünç kaynağıdır” dedi.

Hamas Hareketi’nin dün akşam (2 Şubat Pazartesi) Cibaliya Mülteci Kampı’nda düzenlediği yürüyüşe katılan El-Mısri, yürüyüş sonrası yaptığı konuşmada, Mısır mahkemesinin aldığı kararın İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın yüceliğine zarar vermeyeceğini ve El-Kassam Tugayları’nın siyasi ve mesnetsiz kararlardan, ucuz suçlamalardan etkilenmeyeceğini söyledi.

Kararı daha önce Arap-Filistin ilişkilerinde görülmemiş “tehlikeli bir adım” olarak niteleyen milletvekili El-Mısri, Avrupa mahkemesi Hamas’ı terör örgütleri listesinden çıkarırken Mısır mahkemesinin tam tersini yaparak terör örgütleri listesine dahil etmesinin şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Mısır yönetiminin Sina’daki olayların üzerini örtmek ve Mısır kamuoyunu yanıltmak için İzzeddin El-Kassam Tugayları’nı “günah keçisi” ilan ettiğini belirten El-Mısri, Filistin direnişinin Mısır topraklarında olanlarla hiçbir ilişkisinin bulunmadığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.