Musul’da Son IŞİD Noktası Kuşatma Altında

  • 29 Haziran 2017
  • 1.049 kez görüntülendi.
Musul’da Son IŞİD Noktası Kuşatma Altında

Irak Federal Polisi Komutanı Perşembe günü (bugün) Musul’un eski bölümünün kurtarılması operasyonunda yaşanan son gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, polis kuvvetlerinin el-Sercehane’de IŞİD terör örgütüne ait noktanın 200 metre yakınına yaklaştıklarını ve operasyonda 12 teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Irak Federal Polisi Komutanı Tümgeneral Raid Şakir Cevdet şu açıklamalarda bulundu: Federal polis kuvvetleri Musul’un güneyindeki eski bölümünde geriye kalan alanda IŞİD teröristlerini kuşattı.

Cevdet daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Bu kuvvetler IŞİD terör örgütünün el-Sercehane Mahallesinde bulunan son noktasının 200 metre yakınına ulaştı ve IŞİD terör örgütünün dağıldığına yönelik haberler dikkate alındığında, Federal polis kuvvetleri önümüzdeki günlerde mücadelesini tamamlayacaktır. Üçüncü ordu birlikleri zırhlı birliklerin desteğiyle el-Sercehane’de bulunan iş hanına yaklaştı ve bomba düzeneği yerleştirilmiş bir araç ile 34 bomba ve IŞİD terör örgütüne ait 5 üssü patlatmayı başardı Federal polis 5.ordu kuvvetleri de IŞİD terör örgütüne ait hareketli noktaları gösteren İHA’ların desteğiyle Bab-ı Cedid mahallesine kadar ilerleme sağladı. Bu ilerleyiş sırasında, IŞİD’li 12 terörist öldürüldü ve bir roket fabrikası ve bir hava savunma sistemi tespit edilerek kayıt altına alındı.

Tümgeneral Cevdet’in açıklamalarına göre, Federal Polis Kuvvetleri Bab-ı Cedid’de mahsur kalmış olan 37 kadın ve çocuğu kurtararak güvenli bölgeye nakletti. Federal Polis Kuvvetleri 3 koldan sivillerin can güvenliği konusunda oldukça hassas davranarak ilerlemesini sürdürüyor ve teröristleri kuşatma altına alarak onları sivillerden ayırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.