Nasrullah: Korona ile mücadelede Trump en büyük yalancıdır

  • 14 Mart 2020
  • 1.369 kez görüntülendi.
Nasrullah: Korona ile mücadelede Trump en büyük yalancıdır

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Amerika’da koronavirüsten ölenleri ve hastalar konusunda  Amerika’nın gerçekleri gizlediğini  belirterek, ‘Trump ve ekibi, koronovirüsle mücadelede ve onun yol açtığı sorunlar konusunda en büyük yalancıdır’ dedi.

Nasrullah, Amerikalı yetkililerin İran’a koronavirüsle mücadelede yardıma hazır olduklarına dair iddia ve açıklamalarının da  sırf kamouyunu kandırma amaçlı olduğunu belirterek, İran’ın koronavirüsle mücadelede Amerika’nın yardımlarına ihtiyacı olmadığını söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, Amerika’nın yapacağı tek şeyin İran halkı aleyhindeki zalimce yaptırımları kaldırmak olduğunu bildirdi.

Nasrullah, ülkelerin koronovirüs konusunda mücadelede İran ve Çin gibi ülkelerin tecrübelerinden yararlanmalarını  isterken, her kişinin şeri görevinin, kendi ve ailesinin can güvenliğini koruması olduğunu ve buna uymamasının da büyük günah olacağını söyledi.

Seyyid Hasan Nasrullah sözlerine şöyle devam etti: “Kendimizin korona ile savaş alanı ortasında olduğumuzu bilmeliyiz çünkü bu sadece bir şehir veya köyün mücadelesi değil, küresel bir savaştır. Dünya ülkeleri ve halkları bununla uğraşıyor. Bu durumda öncelikler hükümetlerin ve ulusların sorumluluğundadır.Bu savaşta düşmanlar var ve bazıları da hedef alınmış durumda. Daha düşman hedefine maruz kalmayanlar onlara karşı çıkmalı.”

Korona hakkında belirsiz olan meselenin çoğu yönlerinin hala meçhul olduğunu söyleyen Nasrullah, koronavirüs salgınının analiz edilmesi gerektiğini kaydetti.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, ayrıca Amerika’nın cuma sabahı Irak güçlerinin üslerine yönelik saldırısına da işaretle, ABD güçlerinin bu cinayetlerinin cevapsız kalmayacağını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.