NATO’dan Polonyalı savaş pilotlarına nükleer silah kullanma eğitimi

  • 25 Aralık 2014
  • 887 kez görüntülendi.
NATO’dan Polonyalı savaş pilotlarına nükleer silah kullanma eğitimi

Rusya Federasyonu Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Antonov, bugün yaptığı açıklamada, NATO tarafından Polonya’da verilmekte olan askeri eğitimler kapsamında nükleer silah kullanabilecek savaş pilotlarının yetiştirilmeye başlandığını söyledi.

‘‘Nükleer silahı bulunmayan NATO üyesi ülkelerde nükleer silah kullanabilecek savaş pilotların yetiştirilmesine yönelik olarak başlatılan eğitim faaliyetleri ve Polonya gibi yeni ülkelerin de bu sürece dahil edilmeleri ciddi rahatsızlık yaratmaktadır’’ şeklinde konuşan Antonov, askeri yönetimler arasındaki temas eksikliğinin Avrupa’da karşılıklı bir güven ortamı yaratmaktan ziyade, yanlış anlamalara ve şüpheci yaklaşımlara hizmet ettiğinin altını çizdi.

Açıklamasının devamında, Rusya ile NATO arasındaki ilişkilerin tamamen koptuğunu, ancak Savunma Bakanlığı olarak bu durumu gayet sakin karşıladıklarını belirten Antonov, ‘‘NATO ile askeri işbirliği konusunda yürütmüş olduğumuz ilişkiler, karşı tarafın girişimi ve bu doğrultuda Brüksel’de alınan karar ile 2014 itibariyle kesintiye uğramış bulunmaktadır. Söz konusu girişim, ulusal çıkarlarını savunan Rusya’yı cezalandırmaya yönelik bir adım niteliğindedir’’ diyerek sözlerini tamamladı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.