Netanyahu: Hükümet İçinde ”Yahudi Devleti” Tasarımıyla İlgili Tartışmalar Sürerse Erken Seçime Gideriz…

  • 30 Kasım 2014
  • 803 kez görüntülendi.
Netanyahu: Hükümet İçinde ”Yahudi Devleti” Tasarımıyla İlgili Tartışmalar Sürerse Erken Seçime Gideriz…

İsrail Başbakanı Netanyahu: Ülkenin ‘Yahudi devleti’ olarak ilan edilmesiyle ilgili hükümet içindeki tartışma devam ederse erken seçimlere gideriz.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde açıklama yapan Netanyahu, “İsrail’in istikrara ihtiyacı var. Maalesef şu anda istikrara sahip değiliz. Gün geçmiyor ki talepler ve ültimatomlar verilsin, bakanlar ve hükümetin başı yerden yere vurulsun.” dedi.
Netanyahu, şöyle devam etti: “Bu hükümeti yönetmeyeceğim sonucuna varırsam erken seçimlere giderim.” İsrail başbakanı, kulislerde uzun zamandır konuşulan erken seçim ihtimalini ilk kez bu kadar net bir şekilde ifade etmiş oldu..
Koalisyon ortakları arasında ‘Yahudi devleti’ ilanının yanı sıra KDV’nin sıfırlanması girişimi sebebiyle de anlaşmazlıklar bulunuyor. Netanyahu’nun dün akşam konuyla ilgili olarak, “Milyarlarca dolarlık kayba sebep olacak bu girişime karşıyım.” dediği belirtiliyor.
Modern yaşam tarzını reddeden Haredi partilerinin de hükümetin düşmesini istediği ve Netanyahu ile şimdiden seçimlerden sonra kurulacak koalisyon için pazarlığa başladıkları öne sürülüyor.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.