Nusra Cephesi teröristleri İdlib’e kimyasal füzeler getirdi

  • 04 Ekim 2021
  • 1.206 kez görüntülendi.
Nusra Cephesi teröristleri İdlib’e kimyasal füzeler getirdi

Suriye kaynakları, Nusra Cephesi teröristleri tarafından zehirli ve kimyasal madde içeren füzelerin İdlib’in eteklerinde bulunan üç bölgeye nakledildiğini bildirdi.

Sputnik haber ajansına göre Cumartesi günü; En’Nusra Cephesi teröristleri, İdlib’in güney ve güneybatısındaki Cebel el’Zaviye ve Ceser elŞugur bölgelerine ve Hama’nın eteklerindeki Sehl el-Gab  bölgesine zehirli gaz başlıklı füze sevkiyatı yaptı.

Habere göre, Fransa, Belçika ve Fas’tan çok sayıda yabancı uzman, İdlib’in eteklerinde bulunan Nusra Cephesi merkezinde füzelerde ayrıntılı değişiklikler yaparak füzeleri “Klor” ve “Sarin” zehirli gaz başlıklarıyla donattılar.

Kaynaklar, füzelerin muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde onları teslim alan El Nusra Cephesi terörist grupları tarafından Suriye ordusunu uluslararası alanda yasaklanmış silahları kullanmakla suçlamak için bir bahane sağlamak için kullanılacağını bildirdiler.

Suriye ordusu ve Direniş güçleri tarafından ülkenin çeşitli yerlerinde bir dizi yenilgiye uğrayan terör örgütü Nusra Cephesi, Türkiye’nin desteğiyle İdlib de dahil olmak üzere gerilimi azaltma bölgelerinde düşmanca varlığını sürdürüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com