Ramallah’da Düzenlenen Protesto Gösterilerinde Birkaç Filistinli Genç Yaralandı…

  • 19 Aralık 2014
  • 1.040 kez görüntülendi.
Ramallah’da Düzenlenen Protesto Gösterilerinde Birkaç Filistinli Genç Yaralandı…

Bugün (19 Aralık Cuma) öğle saatlerinde, siyonist işgalcilerin Batı Yaka’daki yahudi yerleşim merkezlerini genişletme politikalarına tepki amacıyla Halk Kurtuluşu’nun organizasyonuyla, Ziyad Ebu Ayn’ın şehit edildiği noktada düzenlenen gösteriye işgalcilerin müdahale etmesi çatışmalara neden oldu. İşgalcilerin Ramallah’ın Termesiya beldesinde meydana gelen bu olaylarda göstericilere bombalarla ve silahla saldırması üzerine eyleme katılan gençlerden bazıları yaralandı.

Yahudi yerleşimciliğine ve ırkçı ayrım duvarına tepki gösteren kalabalık bir grup bugün öğle saatlerinde Ramallah’ın Termesiya beldesinde, uzlaşı hükümetinde yahudi yerleşimciliğine ve ırkçı ayrım duvarına karşı faaliyetleri izleme bakanlığını üstlenmiş olan Ziyad Ebu Ayn’ın şehit edildiği noktada toplandı. Katılanların arasında yabancı aktivistler de vardı.

Eylemciler Ebu Ayn’ın şehit edildiği yere onun adına bir anıt diktiler. Fakat işgal güçleri bu anıt dikme işlemine müdahale etti ve saldırı düzenledi. İşgalcilerin müdahalesi eylemcilerle işgal güçleri arasında çatışmalara neden oldu.

İşgalci askerler eylemcilere gaz bombalarıyla, plastik mermilerle ve gerçek mermilerle saldırdılar. Çok sayıda eylemci gaz bombasından etkilenirken üç gencin de gerçek mermilerle yaralandığı bildirildi. Dört kişi ise lastik mermiyle yaralandı.

İşgalci askerlerin göstericilerden dört kişiyi de tutukladıkları haber verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.