Ramazan Şallah Başkanlığındaki İslami Cihad Heyeti, Dün Kahire’de Mısırlı Yetkililerle Görüştü…

  • 01 Mart 2015
  • 673 kez görüntülendi.
Ramazan Şallah Başkanlığındaki İslami Cihad Heyeti, Dün Kahire’de Mısırlı Yetkililerle Görüştü…

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Şallah başkanlığındaki İslami Cihad heyeti dün (28 Şubat Pazar) ulaştığı Kahire’de Mısırlı yetkililerle görüşmelerde bulundu.

“Filistin Bugün” sitesinin görüşmelere katılan İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad En-Nahhale’den aktardığına göre, sürpriz ziyaret kapalı kapıları çalarak Gazze Şeridi’nde yaşayanlar için az da olsa ümit ve kurtuluş ışığı oluşturabilmek amacıyla Filistinli herkesin yapması gereken görev çerçevesinde gerçekleşti.

Rafah Sınır Kapısı’nın açılması ve Gazze Şeridi’nin yeniden imarının Mısırlı yetkililerle yapılan görüşmelerin en önemli gündem maddesini oluşturduğunu ifade eden En-Nahhale, Mısırlı yetkililerin askıda kalan konular ve özellikle de Rafah Sınır Kapısı konusunda İslami Cihad Hareketi’nin gündeme getirdiği çözüm önerileriyle yakından ilgilendiklerini söyledi.

Mısırlı birçok yetkiliyle görüştüklerini bildiren En-Nahhale, Mısır’daki yönetime karşı herkesin bağlı kalacağı kapsamlı bir çözüm belirlemek üzere başta Musa Ebu Merzuk olmak üzere Kahire’de bulunan Hamas Hareketi yetkilileriyle uygun bir vakitte görüşmeyi beklediklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.