Rami El-Hamdallah Gazze’deki Sınır Kapılarının İdaresini Teslim Almak İçin Komisyon Kurduğunu Duyurdu…

  • 23 Aralık 2014
  • 1.025 kez görüntülendi.
Rami El-Hamdallah Gazze’deki Sınır Kapılarının İdaresini Teslim Almak İçin Komisyon Kurduğunu Duyurdu…

Filistin uzlaşı hükümeti başkanı Rami El-Hamdallah bugün (23 Aralık Salı) yaptığı açıklamada, Gazze’deki sınır kapılarının idaresini teslim almak için komisyon kurduğunu duyurdu.

Uzlaşı hükümetinin ofisinden yapılan açıklamada, Sivil İşler İdaresi Başkanı Hüseyin Şeyh’in başkanlığında bir komisyon kurulduğu, üyelerinin ise Sınır Kapıları İdaresi Müdürü Nazmi Mihna ve Gazze’deki Sivil İşler İdaresi Başkan Vekili Nasır Es-Sirac’ın oldukları belirtilerek, komisyonun çalışmalarına yakında başlayacağı ifade edildi.

Başbakan El-Hamedallah, komisyonun uzlaşı hükümetinin Gazze’deki çalışmalarını sürdürmek ve Gazze’nin imarını hızlandırmak için kurulduğunu ifade etti.

El-Hamedallah, hükümetin Gazze’de çalışmalarını sürdürmesi ve buradaki insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bütün kesimlerin destek vermesi gerektiğini söyledi.

Altı ay önce kurulan uzlaşı hükümeti Gazze’ye yönelik sorumluluklarını yerine getirmediği ve Gazze’deki Filistinlileri görmezlikten geldiği konusunda ciddi eleştirilere maruz kalmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.