Reisi Erdoğan ile görüşmede: Siyonistler’in cinayetlerini durdurmakta saniyelerin hayati rolü var

  • 17 Ekim 2023
  • 28 kez görüntülendi.
Reisi Erdoğan ile görüşmede: Siyonistler’in cinayetlerini durdurmakta saniyelerin hayati rolü var

Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, İran İslam Cumhuriyeti’nin Gazze halkına yardım için halk yardımlarını göndermeye ve Siyonsit rejimin cinayetlerini durdurmak için diplomatik kapasitesini kullanmaya hazır olduğuna işaretle, Siyonist rejimin Gazze Şeridi’ne yönelik barbarbarca saldırılarını durdurmak için saniyelerin etkin ve hayati rolü olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesinde, gasıp Siyonist rejimin mazlum Gazze halkına karşı korkunç cinayetlerini kınayarak, bu rejimin  Gazze’de masum çocuklar ve kadınlara yönelik barbarca saldırılarının son bulması için çaba gösterilmesini  istedi.

Cumhurbaşkanı, İslam dünyasından mazlum Filistin halkı ve Müslüman milletlerin bu gasıp rejimin cinayetlerini durdurmak için tüm imkanlarını kullanmasını beklediğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı, Gazze’de ve Gazze halkına karşı işlenenlerin “soykırım” ve “insanlık suçu” olduğunu belirterek, İslam dünyasının bu saldırıların son bulması, Gazze ablukasının kaldırılması ve bölge sakinlerinin ihtiyaç malzemelere erişmesi için rol ifa etmesi gerektiğini kaydetti.

Reisi, Gazze’ye insani yardımların ulaştırılması için geçitlerin açılmasının büyük önem arz ettiğine temasla, İran İslam Cumhuriyeti’nin Türkiye ve diğer ülkelerle bu bağlamda işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Reisi, bölge, komşu ve İslam ülkelerinin yakın işbirliği ve İslam İşbirliği Örgütü gibi bölgesel işbirliği örgütler ve ittifakların potansiyelinin Siyonistler’in cinayetlerini sonlandırmak için kullanılması gerektiğini belirterek, bu bağlamda Türkiye’nin  rolünün öneminin altını çizdi.

Reisi sözlerinin devamında, bugün Gazze’deki masum insanlara yapılanlar karşısında icraatlerinden dolayı Yüce Allah dergahı ve insanlık  vicdanı ve tarih takdiri karşısında hesap vermeleri gerektiğini de belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.