Rıdvan: “Mısır Mahkemesinin Yol Açtığı Sorunu Hikmetle Çözmeye Çalışıyoruz”

  • 05 Mart 2015
  • 963 kez görüntülendi.
Rıdvan: “Mısır Mahkemesinin Yol Açtığı Sorunu Hikmetle Çözmeye Çalışıyoruz”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden İsmail Rıdvan, Mısır mahkemesinin Hamas’ı “terör örgütü” ilan etmesi sorununu Mısırlı ve diğer bazı cihetlerle yürüttükleri görüşmelerle hikmetli bir şekilde çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Rıdvan, bugün (4 Mart Çarşamba) verdiği demeçte, Mısır mahkemesinin kararı zalimce olmasına rağmen yol açacağı sorunları hikmetli bir şekilde çözmeye çalıştıklarını belirterek, Mısır Adalet Bakanı’nın kırmızı çizgileri aşan ve Filistin ve Mısır arasındaki stratejik ilişkileri çiğneyen haksız bir karara siyasi destek vermesini eleştirdi.

Kahire Acil İşler Mahkemesi’nin kararının siyasi bir karar olduğuna dikkat çeken Rıdvan, Hamas’ın Mısır’da mal varlığının ve banka hesaplarının olmadığını ifade etti.

Hamas’ın bir ulusal özgürlük hareketi olduğunu ve hiçbir devletin işgale karşı mücadelesine karışamayacağını hatırlatan Rıdvan, Mısır Adalet Bakanı’nın açıklamalarının medya kampanyaları nedeniyle zaten gergin olan havayı daha da gerginleştireceğini söyledi.

Mısır Adalet Bakanı, Hamas’ın Mısır’daki mal varlığına ve hesaplarına el konulacağını ve üyelerinin tutuklanacağını açıklamıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.