Rızai: Suriye’de teröre karşı operasyonlar, tekfirciler halkın içine girdiği için yavaşladı

  • 31 Ekim 2015
  • 752 kez görüntülendi.
Rızai: Suriye’de teröre karşı operasyonlar, tekfirciler halkın içine girdiği için yavaşladı

İran Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Sekreteri Muhsin Rızai, “Milli Güvenlik Yüksek Konseyi ve İslami Şura Meclisi’nin onayladığı Kapsamlı Ortak Eylem Planı’na (KOEP) ilişkin kararlarda bir eksiklik kaldıysa, İnkılap Rehberi’nin mektubu ile bu kusurlar giderildi” diye belirtti.

Amerika’nın İran’da ‘Kahrolsun Amerika’ sloganının dillendirilmesinin son bulmasını istediğine işaret eden Rızai, “Biz geçen 80 yılda Amerika’dan baskı, savaş ve yaptırımdan başka birşey görmedik. Onlar ‘Kahrolsun Amerika’ sloganını bırakmamızı bizden beklemesin” diye konuştu.

21. yüzyılda bölgede meydana gelen güvensizlikten dolayı bir milyon kişinin hayatını kaybettiğini, 2 milyonun yaralandığını, 20 milyondan fazla kişinin ise mülteci duruma düştüğünü hatırlatan Rızai, “Bu sessiz dünya savaşı demek” diye açıkladı.

Amerika’nın bir yıldan fazladır IŞİD karşısında savaştığını iddia ettiğini kaydeden Rızai, “Ancak biz Rusya’ya Suriye’de müdahale etmek için çağrıda bulunduğumuz zaman Amerika devreye girdi. Neden geçen bir yılda bunu yapmadılar?” diye vurguladı.

Rızai “Suriye’de teröre karşı operasyonlar, tekfircilerin halk içine girdiği için yavaşladı. Halk kuşatılmış durumda ve dolayısıyla halkın olduğu yerlerde savaş titizlikle yapılmalıdır” açıklamasında bulundu.

İran’ın Suriye devleti ile halkına sunduğu destekten vazgeçmeyeceğini de aktaran Rızai, “Biz her zaman Suriye halkının belirgin rolü sahip olduğunu söyledik. Tekfircileri Irak ile Suriye’de gömmeyinceye kadar, bu ülkeleri desteklemeyi bırakmayacağız” diye ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com