Ruhani: Hiçbir güç İran’ın bağımsızlığına ve gücüne zarar veremez

  • 01 Ocak 2015
  • 1.053 kez görüntülendi.
Ruhani: Hiçbir güç İran’ın bağımsızlığına ve gücüne zarar veremez

İslami İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, hiçbir güçlü devletin İran’ın bağımsızlığı ve gücüne zarar veremeyeceğini söyledi.
:Habere göre, Ruhani, dün İran’ın güneyinde yer alan Fars Körfezi sularında İran’a ait Cemaran kruvazöründe yaptığı incelemeler sırasında bu açıklamayı yaparken, İran milleti için silahlı güçlerin düşmana karşı gücünü en iyi şekilde göstermesinin çok önemli olduğunu söyledi.
İslami İran cumhurbaşkanı, İran silahlı kuvvetlerinin tatbikatları ve her an askeri hazırlık içinde olmalarını göstermelerinin gerçekte düşmanların İran’a yönelik şom emellerinin bozulmasına neden olduğunu söyledi.
İran cumhurbaşkanı, Muhammed Resulullah (S) adlı askeri tatbikatı İran ordusunun gücü ve her an hazırlıklı olduğunu göstermesi açısından önemli bir örnek olarak nitelerken, İran ordusu deniz kuvvetlerinin karasuları ve uluslar arası serbest sularda güçlü ve uyanık bir şekilde varlığını, İran silahlı kuvvetlerinin, teknik, donanım, eğitim, güç ve imanının göstergesi olarak niteledi ve İran ordusunun sağladığı güvenlik ve istikrar sayesinde ülkenin de ilerlemesini sağladığını söyledi.
Altı gün süren Muhammed Mustafa (S) adlı tatbikat dün İran cumhurbaşkanı ve üst düzey komutanların Umman denizinde katıldıkları özel bir törenle sona erdi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.