Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’la görüştü.

  • 11 Aralık 2014
  • 1.026 kez görüntülendi.
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’la görüştü.

El Menar televizyonunun haberine göre Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’la görüşmesinde Moskova’nın Suriye’de siyasi çözüm konusundaki girişimleri hakkında bilgi verdi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’la, Bogdanov’la görüşmesiyle ilgili açıklamasında Rusya’nın Rusya’nın daima Suriye halkının kendi kaderini tayin etme hakkını savunduğunu ve uluslar arası yasalara uyduğunu söyledi.

Haberde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Dışişleri Temsilcisi Mihail Bogdanov’un Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’la, Moskova’nın Suriye içindeki ve dışındaki muhalif grupların temsilcileriyle yaptığı görüşmeler konusunda bilgi verdiği bildirildi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ ın Rusya’ya yapacağı ziyaret öncesinde gerçekleşen bu görüşmede Rusya ve İran tarafından hazırlanan ve Suriyelilerle Suriyelilerin diyalogunu öngören çözüm sürecinin ayrıntılarının da ele alındığı öne sürüldü.

Mihail Bogdanov’un Suriyeli muhaliflerle şimdiye kadar kurduğu temaslar sırasında Ulusal Koalisyon adlı muhalif örgütün Başkanı Hadi Bahra dışındaki tüm muhalif liderlerle yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiği bildiriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.