Rusya komünist partisinden İran tavsiyesi

  • 18 Aralık 2014
  • 1.137 kez görüntülendi.
Rusya komünist partisinden İran tavsiyesi

Rusya Komünist Partisi lideri, Kremli sarayı liderlerinden Rusya mali piyasalarını düzenleme konusunda İran’ın tecrübelerinden yararlanmalarını istedi.

Habere göre dün basın mensuplarına hitaben konuşan Rusya Komünist partisi lideri Gennady Zyuganov, Rusya mali piyasasının içinde bulunduğu zor şartlara temasla, böyle bir ortamda hükümet ve merkez bankasının Rusya para birimi Ruble’nin değer kaybını önlemek için acil tedbir paketleri hayata geçirmeleri gerektiğini ve bu hususta İran’ın yaptırımlar döneminde edinmiş olduğu tecrübelerden yararlanabileceklerini bildirdi.

Rusya mali piyasalarında vuku bulan mevcut gelişmelerin batının komplosu sonucu ortaya çıktığını ve bu yolla Rusya’nın zayıflatılmak istendiğini belirten Gennady Zyuganov, Ruble’nin daha fazla değer kaybını önlemek için İran’ın uygulama ve icraatlarının örnek alınmasının şart olduğunu söyledi.

Rusya para birimi son haftalarda dolar karşısında büyük bir değer kaybına uğramış ve halk kendi para mevcudiyetini yabancı dövizlere çevirmek istemeleriyle bu durum daha da şiddetlenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.