Rusya’dan En’nusra ve Ahrar’uş Şam açıklaması

  • 22 Ekim 2016
  • 1.060 kez görüntülendi.
Rusya’dan En’nusra ve Ahrar’uş Şam açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’nin Halep kentindeki el Nusra ve Ahrar’uş Şam terör örgütlerinin sivil halka insani yardımın ulaşmasını engellediğini bildirdi.

Rusya dışişleri bakanı dün yaptığı açıklamada, Rusya’nın Halep’te sivillere insani yardımın ulaştırılması için çalıştığını ama el’Nusra ve Ahrar’uş Şam terör örgütlerinin buna engel oldukları gibi  bu terör örgütlerinin  şehirden çıkmamakta direndiklerini söyledi.

Lavrov, en’Nusra ve Ahraruş Şam ile diğer bu gruplarla irtibatı olan terör örgütlerinin Rusya ve Suriye yönetimlerinin Halep halkına insani yardım gönderme konusunda BM çabalarını engellediğini söyledi.

Terör örgütlerinin halkın Halep kentinden çıkmasını önlemek için onları  her açıdan tehdit ettiklerini belirten Lavrov, bu konuda Amerika’ya da gönderme yaptı.

Lavrov, Suriye’nin Halep kentindeki tüm silahlı grupların El Nusra’ya (El Kaide’den ayrıldıktan sonraki ismiyle Fetih el Şam) itaat ettiğini belirtip, Moskova’nın bu grupların listesini ABD ve bölge ülkelerine sunduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.